הסיפור של היהודים: סיימון שאמה (בריטניה) בשיחה עם נדב אייל

הסיפור של היהודים: סיימון שאמה (בריטניה) בשיחה עם נדב אייל

 

האירוע יתקיים באנגלית

 

יום ב' 27.5
20:30- 22:00
אודיטוריום דה-בוטון

 

סיימון שאמה, סופר והיסטוריון יהודי בריטי המתמחה בתולדות האמנות ובהיסטוריה של צרפת, ידוע בזכות ספריו זוכי הפרסים, שתורגמו לשפות רבות, ולא פחות מכך בזכות סדרות התעודה הפופולריות שלו ב-BBC, שעסקו בשלל נושאים: החל בטולסטוי ובשייקספיר וכלה בפוליטיקה אמריקאית ובכוחה של האמנות (משדר שאף זיכה אותו בפרס האמי). 

שאמה, המכהן כיום כפרופסור באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, שימש בעבר גם מבקר אמנות של המגזין "ניו יורקר". 

בספרו "הסיפור של היהודים" הוא מתחקה אחר קורותיהם של היהודים לאורך 3,000 שנה, מימיהם כשבט קטן בעל שורשים עתיקים ועד 1900. זהו סיפור שאין דומה לו: אפּוֹס של עמידה איתנה לנוכח חורבן, של יצירתיות תחת דיכוי, של שמחה בלב היגון, של דבקות בחיים נגד כל הסיכויים. 

שאמה ישוחח עם העיתונאי והסופר נדב אייל על מחקרו ההיסטורי הענף ועל השפעת אירועי ה-7.10 על מהלך ההיסטוריה היהודית בת זמננו.

מר משה לאון, ראש עיריית ירושלים, מר שי דורון, נשיא הקרן לירושלים, וד״ר ד"ר תומס פולק, מנהל קרן קונרד אדנאואר בישראל, ישאו דברי פתיחה.

האירוע יתקיים בשפה האנגלית

האירוע הוא אחד משלושת אירועי הסדרה "על השפעותיה של המלחמה מבית ומחוץ", המתקיימת בשיתוף קרן קונרד אדנאואר בישראל. שלושת מפגשי הסדרה נוצרו מתוך מחשבה על האתגר ביחסי ישראל והעולם בעקבות 7.10 והמלחמה בחמאס.

 

בשיתוף קרן קונרד אדנאואר בישראל  

 

הירשמו לניוזלטר

  2022 כל הזכויות שמורות משכנות שאננים ©