החופש לכתוב: כנס הקמת PEN ישראל

החופש לכתוב: כנס הקמת PEN ישראל

יום א' 7.5
15:00 - 21:00

משכנות שאננים שמחים לארח את כנס ההקמה של סניף PEN ישראל

PEN הוא ארגון עולמי לסופרים.ות ואנשי ספר העוסקים בתחום הספרות באופן מקצועי. הוא חרט על דגלו את העיקרון שלפיו לספרות אין גבולות ועליה להיות זמינה לציבור כולו גם בזמן מלחמות ותהפוכות פוליטיות. PEN מייצג את עקרון החופש להחליף רעיונות בכל אומה ובין כל האומות, וחבריו מתחייבים להתנגד לדיכוי של חופש הביטוי על כל צורותיו. PEN תומך בחופש העיתונות ומתנגד לצנזורה שרירותית בעת שלום (עוד על אמנת PEN העולמית כאן). ל-PEN יש סניפים בלמעלה מ-127 מדינות ברחבי העולם, וחברי הארגון בכל מדינה פועלים כראות עיניהם ועל פי צרכי החברה שהם חיים בה. בימים סוערים אלו, שבהם החברה שלנו חווה טלטלות עזות, הצורך של עולם הספרות להתאחד חזק מתמיד. אנחנו זקוקים לסולידריות, לחיזוק קשרים, להגנה על החופש לכתוב ולקרוא – ולהעצמת כוחנו החברתי והתרבותי כסופרים.ות!

בואו לקחת חלק בהקמת PEN ישראל. זאת ההזדמנות של כל אחד ואחת מאיתנו להשפיע ולהצטרף לפעילויות שנקיים כקבוצה. בכנס ישתתפו גם בכירים מארגון PEN העולמי: סוזן נוסל (מנכל״ית PEN אמריקה) והסופרת זוכת פרס פוליצר ג׳ניפר איגן (נשיאת PEN אמריקה לשעבר).

 

הכנס אינו פתוח לקהל הרחב, אך כל מי שעוסק.ת בתחום הספרות באופן מקצועי (סופרות, משוררים, עורכות, מתרגמים, מו״ליות, מבקרים, עיתונאים, תסריטאים, בלוגרים ועוד) מוזמן.ת! בואו לקחת חלק בהקמת PEN ישראל. זאת ההזדמנות של כל אחד ואחת מאיתנו להשפיע ולקחת חלק בפעילויות שלנו כקבוצה. להרשמה

 

 

בשיתוף שגרירות ארה"ב בישראל והמרכז האמריקאי     

 

הירשמו לניוזלטר

  2022 כל הזכויות שמורות משכנות שאננים ©